Jeszcze dodam kilka słów. O ile S.I. to bardzo dobre narzędzie i możemy jej używać do poprawienia naszej efektywności to powinniśmy uważać na rozwiązania komercyjne. Do np. generowania obrazów możemy użyć otwartych rozwiązań i jeśli posiadamy odpowiedną kartę graficzną to spokojnie sobie poradzimy. Duże korporacje widzą tu spore zyski więc powinniśmy uważać - zresztą tak samo jak z chmurami, które trzymają nasze prywatne dane.
RE: S.I. a praca programisty
You are viewing a single comment's thread from:
S.I. a praca programisty
Rzeczywiście wchodząc, w to zagadnienie poświęcając ostatnie dwa dni, to dość potężny narodził się trend od strony korporacji zbierania danych. To na pewno zaszkodzi wielu wyszukiwarkom i webmasterom, nie wspominając o zwykłym Kowalskim bawiącego się w app czy stronach rzekomo dające udogodnienie. Czy można zaradzić temu?
Nie zatrzyma się postępu i tylko można doświadczać i dobierać odpowiednie elementy. Wraz z tym powstają instytucje kontrolne nakładające kary wstrzymania za nie odpowiednie wdrażane praktyki przykładem wstrzymanie Googla. Inne to zbieranie wszelkich danych jak płatności komunikatory, poczta budowane w chmurach własnych danych przez sztaby już pracujące organizacje.
jak coś jest za darmo to Ty jesteś towarem. Oni chcą aby ludzie używali konkretnych rozwiązań i to tylko kwestia czasu gdy to S.I. będzie Ci proponować reklamy na podstawie tego co robisz i o co pytasz. Ale nie powinno się łączyć SI z korporacjami. To technologia tak jak inne rzeczy i to w naszym interesie jest aby nie hodować potwora.
Si już nam wciska zakamuflowane reklamy tyle żę pewnych ideologi a nie towarów ;)