Нещодавно придбав і прочитав на одному диханні книгу "Вовки Да Вінчі", яку написав і видав друг Філософ, Дмитро Савченко. Цей твір - це гарний екскурс не лише в історію "Правого Сектору", Добровольчого Українського Корпусу (ДУК), формування "Вовків Да Вінчі", а також набагато далі - в початки московсько-українського протистояння, та огляд українського націоналізму.
Друг Філософ, маючи не просту історію націоналістичної боротьби, приєднався до "Вовків Да Вінчі" в 2020 році. Окрім постаті Дмитра Коцюбайла (Да Вінчі), в книзі написано про Василя Сліпака (Міф), Тараса Бобанича (Хаммер) та чинного командира "Вовчої зграї" Юрія Капустяка (Капуста). Коротко, але ґрунтовно пояснюється символіка "Вовків Да Вінчі" та ідейне підгрунтя - український націоналізм. Тому логічним продовженням книги є декілька, можна сказати вже класичних творів українського націоналізму, наприклад Декалог. Ці твори не є новиною для підрозділів таких як Азов, де активно відбувається ідеологічна та лекційна робота, але без сумніву вони стануть цікавими для широкого кола читачів.
Завершує книгу "Гімнографія": Гімн 1-ї ОШР ДУК ПС та Марш Артилерії. Ці тексти покладені на музику відомими гуртами Сокира Перуна та Кому Вниз.
Напевне, хотілося б побачити більше художніх текстів від автора, який пліч-о-пліч воював з Да Вінчі не один рік. Якою він був людиною, чим ще цікавився окрім війни? Все життя Да Вінчі - це війна, і це настільки жахливо й прекрасно водоночас, що багатьом це важко осягнути. Ба більше, і в такому воєнному житті було місце для романтики, Аліна Михайлов також згадується в книжці. Але друг Філософ безперечно може написати більше текстів, з життя підрозділу і легендарного командира, можливо він це й зробить, коли градус нинішньої війни трохи зменшиться.
Наостанок, варто сказати, що такий формат літератури - це гарний дороговказ та приклад для усіх військових підрозділів, які мають своїх героїв, свої легенди й традиції. Україна та світ має знати більше про те що відбувалось і відбувається на цій Священній війні.