Про мобільну бібліотеку

in ukraine •  4 months ago 

В нашу інформаційну добу, коли смартфон в руці - невід’ємний атрибут дозвілля, книга може здатись чимось архаїчним та застралім. Але навіть останні події: тривалі відключення світла та погіршення якості інтернету (або і його відсутність) - повертають людей до читання паперових книжок.

Наші динамічні часи потребують швидких рішень. Саме тому з метою популяризації читання книжок в підрозділі, якому я зараз знаходжусь, я створив мобільну бібліотеку - бібліотеку в багажнику авто. Відкриваєш багажник - і одразу широкий вибір на різні теми - історичні, ідеологічні, художня література: світова й українська, класика і сучасна, а також книжки про саморозвиток, психологію, політичну філософію та економіку. Звісно, простір в багажнику обмежений, тому хоч перелік книг досить збалансований тематично, вибір все-одно лишається обмеженим. Але мобільна бібілотека - це лише частина бібліотеки більшої, яка вміщує сотні книжок. В процесі спілкування з особовим складом розумієш які теми і які книжки кому цікаві та по можливості книга знаходить свого читача.

Оскільки в певні періоди служби доводилось багато їздити по країні - мобільна бібліотека набирає ще більшої актуальності, адже в багатьох місцях книжкові магазини відсутні, в інших же може бути зовсім поганий вибір. У багатьох військових просто немає часу відвідувати книгарні, та й навіть вибирати замовлення книжок собі по інтернету. Тому мобільна бібліотека працює добре, адже швидко і ефективно демонструє асортимент актуальних книжок. А відправити інші, або повернути прочитані книги, завжди можна Новою поштою.

Не так давно проходила інформація, що багато військових грають в азартні ігри, різні казино. На мою думку популяризація читання книжок може стати однією з замін для такого проведення дозвілля. З мого досвіду, ті хто у вільний час читають книжки, менш підвладні негативним психологічним станам, і менше схильні до лудоманії, азартних ігор та деяких шкідливих звичок.

В цілому ж в Україні інтерес до всього українського збільшується, в тому числі й до українських книжок. Не зважаючи на війну, виходить друком багато українських книг, багато перекладів, та кількість книгарень-кав’ярень по всіх країні зростає.

Щодо ж до книжок для армії, то цікавою є думка, що література (як професійна так і художня) допомагає дивитись на роки вперед - думати та мріяти про життя після перемоги, власне професійне зростання, нові подорожі тощо.

Звісно, напевне, як в Україні так і в світі діє не одна мобільна бібліотека. В цьому «маленькому хобі» немає нічого нового, але незлічена кількість нового є в самих книжках, і саме на них варто звернути свій погляд.

Authors get paid when people like you upvote their post.
If you enjoyed what you read here, create your account today and start earning FREE BLURT!