Коли ми говоримо "Слава Україні! Героям Слава!" ми по суті не тільки бажаємо онтологічно слави для нашої країни та героїв. Екзистенційно, ми кожного разу також закликаємо до богині Слави (інші її імена: Перуниця, Ясна, Берегиня, Магура та інші).
У Велесовій книзі говориться, що наші пращури призивали Славу перед битвою, її образ зображали на знаменах та щитах. Без сумніву можна сказати, що Слава має іпостась богині війни. Але не тільки богині війни, загалом у неї досить універсальні функції.
Наступна картина показує Славу на полі бою: чию сторону вона приймає – за тим військом і буде перемога. В цій своїй іпостасі вона, мабуть, близька до скандинавської богині війни Фрейї, до кельтської богині війни Морріган та до Афіни Паллади у греків.
Слава – богиня сонця та блискавки, і, в широкому сенсі, Мати самого життя, з давніх-давен шанувалася українцями.
Далі – цікавіше!
Монумент незалежності України
Ви всі бачили його багато разів. Це самий високий та один із найвідоміших пам'ятників в Україні. Але чи замислювались ви коли-небудь, кого символізує жіноча постать на вершині цього монументу?
Не треба вдаватись до конспірології, адже це заявлено офіційно: на вершині Монументу Незалежності України знаходиться Берегиня-Оранта (приставка "оранта" означає "яка молиться"). В неї підняті до неба руки, вона в українському народному вбранні, а в руках тримає гілку калини.
Берегиня...На початку публікації я вже згадав, що Берегиня – це одне з імен Слави. Проте за іншими версіями, так інколи називають також Богородицю. Яка ж із версій більш правдива?
Скажу так. По-перше, можна було просто назвати "постать Богородиці" або "Київська Богоматір" (ну, є ж Паризька), чи не так? Але ж не назвали. По-друге, ви напевне за своє життя бачили безліч ікон Богородиці. Так, інколи Богородиця також зображається з піднятими до неба руками. Але хоча б один раз за все своє життя ви бачили, щоб Богородицю зображали з крилами та в українському народному костюмі (навіть в УПЦ)? Слава ж завжди зображається з крилами. До того ж у підніжжя монументу розташована велитенська дев'ятикутна зірка.
Взагалі, символізм зірок дуже важливий, він різниться по кількості лучей в різних традиціях. Наприклад, у Кремлі дуже популярна сатанинська пентаграмма (п'ятикутна зірка), в іудаїзмі – гексаграмма (шестикутна зірка), вифлеємська зірка християн зображається восьмикутною... Символізм цих зірок більш широковідомий. А от що означає дев'ятикутна зірка? Як мінімум якусь іншу традицію, чи не так?
До речі, яку зірку ви бачите ось на цьому зображенні над головою Слави? Така дев'ятикутна зірка називається Інглія, це стародавній символ слов'ян. По суті Інглія складається з трьох накладених один на одного трикутників, котрі несуть значення єдності трьох світів: Праві, Яві та Наві, які і являють собою світобудову. Дев'ятикутна Зірка є графічним зображенням структури Всесвіту.
Отож, нехай в ці тяжкі часи в вашому серці буде не тільки формула "слава Україні"! Пам'ятайте також, що Слава в Україні! А "Слава" Росії нещодавно потонула (крейсер "Москва" спочатку називався "Слава", але потім був перейменований). Як бачите, все набагато більш символічно, ніж здається при поверхневому погляді.
Слава в Україні, і перемога буде за нами!
UPD 1:
Мені вже писали на фейсбуці Мнєніє, що статуя на монументі незалежності України – то насправді архангел Михаїл. В упередження, щоб не сперечатися надалі з цього приводу ще з кимось, додам до публікації фото статуї крупним планом. Зверніть увагу, що вона має явні вторинні полові ознаки (груди), що в усіх нормальних народів очевидно вказує на жіночу стать. Архангели (перепрошую) бувають з грудями? Не бувають, адже ангели взагалі на мають статі. Аналогічно, і стосовно першого малюнку цього поста, на якому Слава вітає воїнів у битві, не меліть дурниць, що то буцімто "херувим з очами на крилах". На тому малюнку також чітко видно обладунок: жіночі металеві нагрудники.
Та й про те, що Слава на монументі буцімто здіймає руки до неба в молитовному жесті... я також не погоджуся. Придивіться уважніше до цього останнього кадру крупним планом (вже не до грудей, а до рук): хто ж молиться зі здійнятою гілкою калини в руці?
"А ми тую червону калину підіймемо,
А ми нашу славну Україну розвеселимо..."
Придивіться також як розвернута долоня та пальці її вільної руки. Очевидно, що це жест зовсім не молитовний, це жест тріумфу.
✍ Богдан Карасьов, 19 квітня 2022 р.
Awesome….
Here is a brief translation with Google Translate….
Thank you, dear @blurtbot, for the upvote and translation.
Congratulations, your post has been curated by @r2cornell-curate. Also, find us on Discord
Felicitaciones, su publication ha sido votado por @r2cornell-curate. También, encuéntranos en Discord
Thank you, dear @abiga554