В метавсесвітах уже є випадки сексуального насильства, тому низка видань, включаючи Futurism, забили на сполох.
Правда, оскільки в метавсесвіті Horizon у аватарів поки що немає нижньої половини тіла, взагалі не зрозуміло, яким чином невідомі віртуози уже примудряються там здійснювати "сексуальне насильство". Можливо, когось примусово нагодували бананом? (Futurism не уточнює).
Як би там не було, очевидно, що будь-який аб'юз у метавсесвіті легко може залишатися безкарним, і це буде привабливим для багатьох садистів.
Також існує проблема того, що брати участь у метавсесвіті, стаючи жертвами аб'юзерів та кібер-буллінгу під аватарами дорослих, нерідко можуть діти (наприклад, використовуючи облікові записи своїх батьків, щоб приховати свій вік).
Компанії Мета вже почали дорікати в тому, що вона поки що не вживає досить серйозних заходів для верифікації людей, які беруть участь у метавсесвітах Horizon Venues та Horizon Worlds.
Картинка:
прев'ю метавсесвіту Horizon Venus від Meta.
По суті, з точки зору психології нічого нового. Метавсесвіти закономірним чином вбирають у себе всі типові проблеми звичайних соцмереж, не тільки їх не вирішуючи, а й надаючи хороше поле для посилення.
З іншого боку, чому хтось переконаний, що метавсесвіти створювалися для вирішення проблем соцмереж (чи будь-яких проблем взагалі)? Ймовірно, думка про позитивність себе-хороших викликає у таких наївних лібералів-ідеалістів багато приводів для гордості. Однак, все це сильно відірвано від реальності, в якій керують переважно економічні стимули й вирують людські пристрасті.
Трохи реальної статистики
Наведу кілька прикладів статистики з "реалу", які легко дають зрозуміти, що аб'юз у віртуальному світі – настільки "глобальна проблема", про яку варто переживати приблизно в останню чергу.
Кожна п'ята жінка у світі зазнавала сексуального насильства (насправді, а не у вірті!);
Щорічно (в основному в країнах "третього світу") близько 650 тис.-700 тисяч жінок видають заміж у дитячому віці;
Щодня в середньому 137 жінок вбивають їхні власні чоловіки (тобто близько 50 тисяч вбивств у сім'ї на рік);
Продовжувати подібні приклади можна довго, але (ближче до суті) я ось що хочу сказати: наш світ – справді вздовж і поперек дуже жорстоке місце, в якому багато серйозних проблем і мільярди людей, які страждають (у самому житті). Чесно кажучи, на тлі всього того, що відбувається в реальності, надумано звучать голоси, що висмоктують із пальця #занепокоєння з приводу аб'юзу у віртуальній реальності або #глибоке_занепокоєння долею австралійських коал, яким недодають авокадо в зоопарках.
У метавсесвіти просто почало закономірним чином перетікати те, що відбувається в реальному світі давно і повсюдно. І ці проблеми перш за все треба вирішувати в реальному житті!
Ймовірно, всім нам хотілося б мати хоча б віртуальний райський куточок, а насправді в метавсесвіт прийдуть не ангели з планети Ніхал, але все ті ж самі персонажі з реального світу. Тому механізми фільтрації аудиторії під кожного окремого користувача дійсно потрібно підлаштовувати найбільш ґрунтовно, і при цьому не варто робити з цього трагедію або сенсацію.
✍ Богдан Карасьов.